| noSUno a întrebat:

ce trebuie sa stiu pentru a deveni designer?
dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| Mitzabv a răspuns:

Pentru a deveni designer,ai nevoie in primul rand sa stii sa desenezi foarte bine, in al doi-lea rand trebuie sa faci un liceu vocational cu sectiunea Arhitectura, arte ambientale si design, iar dupa aia sa urmezi o facultate pe sectiunea design... in rest sunt foarte multe lucruri pe care le inve-ti inca din liceu daca esti la un liceu bun.

| noSUno explică (pentru Mitzabv):

Hmmm,sa desen pot,am facut scoala de pictura! dar ma tem ca nu o sa pot invata pentru designer! de asta va cer parerile! dar imi place foarte mult, aceasta meserie, in photshop stiu a lucra putin!

| Mitzabv a răspuns (pentru noSUno):

Nu e greu daca chiar iti place si esti motivat, dar tu te-ai dus pe secti plastice si atunci o sa iti fie mai greu sa iti formezi mana, oricum la facultati se acorda burse dar iti recomand mai degraba arhitectura deoarece este ca grad mai mare ca design-ul si poti dupa acea sa te duci la design

| noSUno explică (pentru Mitzabv):

Ok,multumesc,mult de sfaturi! sincer,imi place foarte mult,acum mi-am descarcat o programa unde incerc sa fac proiecte de casa, sa le pun mobila, etc...

9 răspunsuri:
| noSUno explică:

Ee,nu eu vreau fara pile, cu puterile mele, cu capacitatile mele!

| Kiraa a răspuns (pentru noSUno):

Dudaaa laughing asta e REALITATEA nu imaginatia ta laughing fara pile nu ajungi nicaieriwinking

| noSUno explică (pentru Kiraa):

Hmm,da totusi!winking

| Kiraa a răspuns:

Iti Trebe Pile, In Rest Nu Conteazawinking

| Ricaricky a răspuns:

Depinde in ce domeniu vreai sa fii designer dar cred ca principalul recipient este sa stii a desena bine, imaginatia bogata si dorinta happyla fel cred ca si desenul liniar tot trebuie stiut bine dac de exemplu doresti sa te duci ca DESIGNER DE interior sau la general. daca ai toate acestea cred ca o sa ai succes happya la fel trebuie sa stii unele programe care utilizeaza pentru a face design dar se invatahappysper ca te-am ajutat. funda?

| sergiu_3776 a răspuns:

Sa poti desena excelent, sa ai gust, si sa stii sa lucrezi in photoshop