| Monroe2017 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu niste sfaturi legate de cantatul pe negativ? Nu stiu sa cant pe negativ si am nevoie de niste sfaturi, pareri si idei. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

In primul rand ca sa poti canta peste un instrumental trebuie sa stii perfect melodia. Doar asa o sa iti iasă. Invat-o bine si concentreaza-te pe pauze. Apoi exerseaza cu negativ, inchide ochii si asculta ritmul pana l-ai prins. Apoi cânți pe rimt, incet, incet, iar tu o sa iti dai drumul in felul asta. Poate tonalitatea voastră (instrument. si vocea ta) nu sunt pe aceași linie melodică. Si trebuie ori sa cânți tu mai jos, ori mai sus. Si eu patesc asta dar modifc negativul in Audacity. Daca vrei sa vorbim, Spune-mi

1 răspuns: