| mihai4000 a întrebat:

credeti ca e profitabil sa cresc 2 caini si sa fac bani pe vanzarea puilor, imi plac foarte mult cainii! Si cam care sunt legile pentru monta si lucruri de genu?

4 răspunsuri:
| viperra a răspuns:

Nu e chiar cea mai superba idee, ai nevoie de un fel de "permis" pentru monta in functie de rasa(pe care il obtii cu bani), si poate ramai cu cateii, neavand cui sa ii dai...

| stefan563 a răspuns:

Da este profitabil mai ales daca ai rottweiler pentru ca fac cam 9—10 pui pe nastere Funda.

| VirtualWorld a răspuns:

Salut, și Mie-mi plac cățeii foarte mult dar ar fi ceva ilegal dacă nu ai avea permis ori ceva de genu un certificat, dar nu te sfătuiesc sa faci asta, e prea... Nu știu cum sa spun având în vedere ca acei căței vor fi luați de lângă mama și tata pentru bani, gândește-te la asta, tu cum te-ai simți dacă părinții te-ar da pe bani?

| Bet_Claudiu_2002 a răspuns:

Eu cred ca este profitabil sa cresti caini pentru ca eu cunosc un tip care cu bani de pe caini si-a luat o masina.