Întrebare recomandată | miha2013 a întrebat:

Imi doresc sa plec in Anglia ca Baby sitter/au pair dar nu stiu in ce firma sa am incredere. A mai plecat cineva ca baby sitter in Anglia? prin ce firma? cum merge treaba?
mersi

1 răspuns:
| taviyamato a răspuns:

De obicei se cere experienta pentru orice, in strainatate, altfel nu te ia nimeni. in fine. cel mai bine e sa pleci o firma de plasare a fortei de munca doar daca e autorizata de ITM, si e bine sa iti iei masuri e siguranta, telefon de rezerva etc, orice, sa nu patesti ceva, poate e bine chiar sa pleci cu cineva impreuna de aici de la noi, cineva de incredere big grin