| Johnny_6115 a întrebat:

In aproximativ 1 luna am renumitele examene de capacitate la romana si mate. Ce ar trebui sa invat in special la cele 2 materi. Dau fundita binenteles!

Răspuns Câştigător
| Alexander1212 a răspuns:

La mate-functiile la algebra si formulele pentru corpuri(cub,paralelipiped)la geometrie.
La romana-caracteristicile operelor(nuvele,basm, schita, etc.)si tipurile de propozitii(subiectiva, predicativa, etc.).
Eu unul sunt a 9-a si asta am invatat anul trecut pentru examen si l-am trecut cu 8.20.Bafta!
Funda!