| 2p3u a întrebat:

Am si eu o intrebare!

Sunt in clasa a-X-a la filologie si o sa ma transfer la Profilul sportiv pentru ca vreau sa ma fac profesor de sport. Care stie pe ce materi trebuie sa ma bazez, adica la facultate ce examene o sa dau la ce materi. ziceti-mi ce ar trebui sa fac, cum o sa fie la facultate ca sa stiu ca sa invat de acum la materile respective pentru ca nu prea imi place sa invat la toate materile.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MyaWayne1999 a răspuns:

Daca vrei sa te muti la un liceu de sport materiile cele mai importante pe care le vei studia sunt:matematica, romana, educatia fizica bineinteles, se va pune si putin accent pe anatomie ca sa stii ce sa faci in caz de accidentari, putina geografie...si probabil alte materri dar mai putin importante. Funda?