| CMGeorge98 a întrebat:

In ce consta admiterea la Facultatea de Arhitectură? Trebuie sa ai o inclinatie spre desen ca sa faci aceasta facultate? Poti sa inveti sa desenezi sau totul tine numai de talent?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"totul tine numai de talent?"

succesul=1% talent, restul 99%, muncă la greu

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Din ce stiu eu, admiterea consta intr-un examen + dosar cu schitele tale. Stiu ca trebuie sa faci meditatii cu ceva timp inainte ca sa te pregatesti pentru aceasta facultate. Mai multe detalii poti afla accesand site-ul lor. happy

| Ineys a răspuns:

Normal ca poti sa desenezi. Daca te dedici, in 3-4 luni poti sa ajungi la un nivel decent. Dai vrei facultatea asta, eu zic sa iei un profesor de desen sa faci niste meditatii. Da, suna ciudat, meditatii la desen, dar o sa functioneze.
Talent nu exista, doar munca.

| romeo78 a răspuns:

Desen tehnic, geometrie, matematică, materiale de construcții.

Răspuns utilizator avertizat