| anonim_4396 a întrebat:

In ce consta admiterea la facultatea de arhitectura? Trebuie neaparat sa dau examen la desen? Ce facultati de arhitectura din tara nu au ca si criteriu proba de desen?

Răspuns Câştigător
| Kiwibibilă a răspuns:

Din câte ştiu ca să intri la arhitectură trebuie să faci pregătire cu profii de la universitate doi ani înaintea admiterii (adică să începi prin a 11-a) iar admiterea se face pe baza unor desene.

| BlankWhite a răspuns (pentru Kiwibibilă):

De ce neaparat sa faci pregatire?

| Kiwibibilă a răspuns (pentru BlankWhite):

Nu ştiu. Dar asta e procedura.

| minrest a răspuns (pentru BlankWhite):

Ca sa poti lua examenul greu.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Desenul este baza in arhitectura!
Nu poti fi cantaret fara sa ai voce, nici pictor sau arhitect fara sa stii sa desenezi. tongue

| minrest a răspuns:

Desenul este esential in arhitectura.