| CMGeorge98 a întrebat:

In mod normal poti sa devii inginer (mecanic) daca nu ai urmat o facultate? Poti sa devii inginer urmand doar niste cursuri platite?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. La fel cum nu poti fi medic daca nu ai urmat Medicina.

| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa fii mecanic fara nicio problema, dar nu poti fi inginer mecanic.
Adica vei fi responsabil de partea practica, nu de cea teoretica.

| minrest a răspuns:

Nu, nu poti sa fi inginer fara sa faci facultate.

| croissant a răspuns:

Buna, nu ai putea.

| Alfred0703 a răspuns:

Gramatica ta imi sugereaza ca nici bac nu ai.

| venividivici2017 a răspuns:

Haha...buna asta!"Pacat" ca nu am urmat si eu astfel de cursuri si mai scuteam ceva timp din viata.

| BrianSpilner a răspuns:

Stiu frate cum te simti si eu am vrut sa merg la Mecanica la poli, da n-am luat bacu, asta-i viata laughing))

| CMGeorge98 explică (pentru BrianSpilner):

Culme, eu l-am luat dar sunt bata la mate si fizica happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru BrianSpilner):

Nu ai cum sa nu iei un examen atat de simplu. O nota de 7-8 se obtine LEJER, ce sa zic de un amarat de 6.

Cat de cretin sa fie un om sa nu poata lua un amarat de 6 la ceva ce se ia lejer 7-8?

| BrianSpilner a răspuns (pentru Cosmin86):

Pe mine nu m-a preocupat scoala, imi fac viata cum imi place, sa fiu sofer nu-mi trebuie bac. Peace

| Cosmin86 a răspuns (pentru BrianSpilner):

Chiar iti place munca fizica?

| BrianSpilner a răspuns (pentru Cosmin86):

Imi place ceea ce fac, adica sa sofez laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru BrianSpilner):

Ok, atunci multa bafta.

Eu n-am facut niciodata munca fizica (in afara de sport, daca se poate considera).