| Songoku1997 a întrebat:

Sunt la upg la Ploiești la Inginerie mecanică si inginerie electrica la specializarea Utilaje petroliere si petrochimice. Anul 1 semestrul 1 si as vrea sa mă transfer la Ingineria petrol si gaze la inginer petrol si gaze. Se poate? Am auzit ca da.i diferențe. Ce diferențe daca se poate.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

In anul I si in ultimul an de studii transferul nu se fac transferuri la nicio universitate! Cat priveste UPG-Ploiesti, conditiile si procedura de transfer a studentilor acestei universitati le vei afla daca citesti Cap.7-Transferul,Intresuperea studiilor si Retragerea din cuprinsul "Regulamentului privind activitatea studenţilor in Universitatea Petrol-Gaze din Ploiesti" : http://www.upg-ploiesti.ro/studenti/regulamente/