| Cozma21 a întrebat:

Intrebarea mea este urmatoarea: Am inteles ca la academia de politie din Bucuresti se intra destul de greu. Probe sportive destul de grele probe scrie iar destul de grele dar ceea ce ma preocupa pe mine este vizita medicala. Cat de stricta este ea, ce examineaza? Adica daca am cifoza sau probleme cu spatele sau daca nu am dintii de alb perfect este posibil sa fiu respins?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vizita medicala este stricta si nu se admit persoane cu probleme de sanatate. Cu dintii nu este problema, acestia pot fi albiti si nu trebuie sa fie chiar perfect albi.

| Cozma21 explică (pentru Ioandelasal):

Dar daca am probleme cu spatele de exemplu cifoza sau daca fumez?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cozma21):

Nu stiu exact ce boli ia in considerare comisia medicala, va trebui sa te interesezi la Inspectoratul Judetean de Politie din judetul tau, la resurse umane, ei fac recrutarea. Cu fumatul nu este o problema.