| ZekStyle a întrebat:

Vreau sa dau la academia de politie, dar am dintii galbeni si din cate am inteles conteaza si dantura. Pot sa pic vizita medicala din aceasta cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Contează să ai o dantură întreagă, nu lipsuri.
Pa, pa.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa ia in considerare si asta, desi nu cred.
De altfel dantura poate fi albita, fa o vizita la un stomatolog.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vizita medicală NU are nici o legătură cu acest aspect!

Asta ţine mai mult de "prestanţa"/aspectul tău şi ar TREBUI să te preocupe mai mult ( pe tine )...

Oricum, aşa cum spunea şi @Ioandelasal, poţi să faci un tratament de albire a dinţilor :)

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.medici-stomatologi.ro/infodent/tratament-albire-dinti

http://www.dental-med.ro/......osi-49.htm

http://www.nomasvello.ro/tratament-albire-dentara-led--esthetic.html

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu!
Cine spune ca Da insemna ca, chiar vorbeste fara rost.

| Iamnotme a răspuns:

Asta nu e problema prea mare, dar daca chiar conteaza, mergi la un medic dentist sa ti albeasca happy

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Nu vei avea probleme din cauza culorii dintilor. Ceea ce conteaza este sa ii ai intregi, fara carii sau alte semne vizibile.

Cand te-ai hotarat sa incepi pregatirea intensiva pentru Examenul de Admitere la Academia de Politie, pe site-ul www.academiadepolitie.com vei gasi TOT ce-ti trebuie pentru a fi ADMIS, de la Materialul Didactic Complet Recomandat la toate materiile Examenului, Simulari Online ale Examenului, Statistici si Note si mii de grile online, pana la program zilnic, pregatire psihologica si Newsletter periodic cu informatii utile despre Examen, direct in inbox-ul tau.

Iti uram mult succes in pregatire!

| ȘerbanTeodor1 a răspuns:

Nu contează culoarea dinților. Trebuie să ai cel puțin 6 perechi de dinți sănătoși ca să fii declarat apt. Ar trebui să consulți baremul medical.