| NoIdentity a întrebat:

Salut TpU! la ce licee as putea ajunge cu media peste 9.50? va rog help me! funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar din ce oras?

Poti intra la cel mai bun liceu din tara

Colegiul National din Iasi

Intri cu media 9, 35

La Costache Negruzzi

La Garabet Ibraileanu

8 răspunsuri:
| OanaVlad a răspuns:

La HCC din Alba Iulia... acolo sunt multe sectii ex: Stiinte Sociale, Mate Info...

| PinkDea a răspuns:

La ce liceu vrei tu ...depinde si cat iei in examen :d

| theodor01 a răspuns:

Ohooo! Stai sa dai examenele, iti faci media cu examenele si dupa vezi.
Daca ai media 9.50 sau mai mare, iti calculezi(se calculeaza Medie Generala+Medie Generala+Examen Romana+Examen Matematica : 4 )media pentru liceu.Cel mai bine iti calculezi cu note mai mici, ca nu stii ce surprize poti sa ai big grin. Poti sa spui ca iei 9-10, dar sa vezi pe foaie 7.
Normal,la fiecare clasa,se repartiza pe fiecare elev o carte cu fiecare liceu,numarul de locuri, media ultimului admis de anul trecut. Daca nu ai primit cartea, solicita de urgenta la director/secretariat.

Răspuns utilizator avertizat
| blackrain a răspuns:

Cel mai bine uitate in brosura aia pe care ai primit-o de la scoala

| xBichini a răspuns:

Du-te economic sau mate info

| Amalia_8638 a răspuns:

Sincai, Creanga, Caragiale, Mihai VIteazu'