| Laurentiu_Calin_1994 a întrebat:

ma poate ajuta cineva cu niste site-uri de locuri de munca si chirii din Canada mai exact Toronto?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Lol! ---cat de naiv poti sa fii ca sa crezi ca vei fi angajat de vreo firma canadiana fara ca, in prealabl, sa fi obtinut dreptul de rezidenta si implicit drept de munca! Nici macar detinerea unui permis de conducere romanesc nu-ti da dreptul de a conduce in Canada! Cu alte cuvinte, Canada nu este o tara din cadrul UE care sa permita migratia libera a fortei de munca.
Cat despre chirii (in Toronto), convinge-te singur :
* pret camera (bucatarie, baie comune): https://www.kijiji.ca/......36l1700272
* pret apartament in bloc : https://www.torontorentals.com/toronto

p.s. Daca pleci cu cel putin 10 mii de dolari in numerar, nu poti iesi din Ro fara sa-i declari la autoritatea vamala.De asemenea nu poti intra in Ca fara sa declari o suma de 10000$ sau mai mare.Calculeaza-ti cam cate luni ti-ar ajunge o suma de maxim 10000$, cunoscut fiind faptul ca obtinerea dreptului de rezidenta poate sa dureze cel putin 1 an.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca pe FB sunt grupuri de genul: "romani in canada" si intreba acolo!

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa-ti cauti totusi de munca in Canada, trebuie sa ai deja viza de munca de la ei, fara de care, nu ti se permite intrarea in Canada.
Nici fraudulos nu poti intra, ca din aeroport te aresteaza, te impacheteaza si te trimit acasa.
Ceea ce vrei tu, nu se poate, pentru ca Canada, nu este Europa!
Dar perceptia ta este total eronata, oentru ca nu ai habar ca fara viza de munca luata si fara contract deja semnat cu o comapnie canadiana care te sponsorizeaza, nu ai cum sa ajungi acolo.