| MusicGabyBoy a întrebat:

Mai am putin si termin liceul si nu am idee ce facultate sa urmez.Am avut o intentie pentru academia de politie, dar am picat la examinarea medicala.As prefera o facultate unde la admitere sa nu-mi trebuiasca chimia/fizica/informatica.Eu sunt pe profil mate-info momentan si dupa cum ma estimez eu, o sa am media la bac undeva pe la 8.Prefer o facultate de pe urma careia sa-mi gasesc o slujba bine platita(3000-5000 de lei) si nu stiu ce sa aleg,ce specializare mai exact. Daca mi-ati putea spune cam ce se cauta si se plateste bine in Romania, v-as fi foarte recunoscator.Am aruncat cateva priviri pe unele site-uri si ma atrag serviciile bancare si financiare.Cum as putea sa ajung sa lucrez in acest domeniu?
Fundita happy.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan549 a răspuns:

Ce-ti doresti tu poti practica. Cu putina documentare poti afla ca poti fi la jurnalism, posibil la drept(dar are informatica presupun ca nu de aceea de tip programare propiu zisa) si altele poti sa te descurci.