| anonim_4396 a întrebat:

Mai pot deveni polițist daca am terminat un liceu de mate-info?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Salut!
Da, după ce promovezi bacalaureatul, poți da examen de admitere la Academia de Poliție, indiferent de profilul liceului absolvit.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bacul l-ai luat?

| Wr3nch a răspuns:

Da. Inveti romana, istorie si nitica engleza intr-un an de pauza (daca crezi ca ai nevoie) si dai la academie.

| JicaContra a răspuns:

Nu, esti prea destept pentru politie big grin

acum serios, NU am auzit ca trebuie sa termini un anumit liceu ca sa poti sau nu sa dai la politie, totul e sa termini liceul

| Sonia822 a răspuns:

Da. Trebuie sa fi avut la purtare de la 9 in sus, sa nu ai problema mari cu ochii, sa ai analizele perfecte si sa fii foarte bine antrenat. Urmareste pe Youtube problele sportive, cam ce inseamna. Se da limba straina + gramatica, trebuie sa le visezi, sunt multi pe loc. Poti sa te inscrii 2 ani la postliceala (de ex Campina) si devii agent. Sau, daca te tine, la Academie si devii ofiter - mai imnveti suplimentar istoria

| BuGsstormbunny a răspuns (pentru Sonia822):

E doar un an pentru subofițeri.

| Sonia822 a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Nu cred ca mai e, a fost o perioada determinata, ca aveau nevoie de oameni. De anuul asta stiam ca se revine la 2 ani de scoala...

| Zorn a răspuns:

Evident ca mai poti, doar ca trebuie sa recuperezi gramatica, istoria, engleza.

| Sonia822 a răspuns (pentru Zorn):

Istorie doar daca da la academie