| georgeUTH a întrebat:

Mi-ar place sa intru in armata insa am auzit ca daca ai discromatopsie nu te primesc.Insa unii au intrat chiar daca aveau acest deficit.As vrea sa stiu daca se mai tine cont de aceasta examinare.Va multumesc!

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Depinde si cat de grav este. e posibil sa poti sa mergi la anumite "arme" dar asta numai comisia medicala de examinare pentru admitere decide. incearca sa le dai un mail la institutia la care vrei sa mergi si intreaba-i