| Lucian504 a întrebat:

Nu cred ca este cea mai buna categorie pentru intrebarea mea, dar sa speram ca gasesc un raspuns. Inainte de toate sa ma prezint (Nu ofer si informatii personale).
Ma numesc Lucian si sunt un Penetration Tester(pentester) / Ethical Hacker, practic hacking-ul de ceva mai multa vreme dar cred ca mi-am descoperit pasiunea putin cam tarziu, intrebarea mea e, pot face facultate fara liceul facut? Am nevoie de licenta pentru a ma putea angaja undeva.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Trebuie să ai liceul zi/seral, și diploma de bacalaureat pentru a te putea înscrie la facultate.
Sunt facultăți care acceptă amânarea diplomei de bacalaureat. Dar niciuna nu te accepta fara liceul terminat.

| Lucian504 explică (pentru anonimg):

Am inteles, multumesc.

| anonimg a răspuns (pentru Lucian504):

Multumesc si eu pentru funda.
Sfatul meu este sa incepi liceul la seral. Mi ales acum ca nici nu trebuie sa fi prezent la scoala.