| Vladut777 a întrebat:

Nu știe nimeni dacă te mai poți înscrie la facultate la buget dacă ai luat bac_ul în 2016 dar te înscrii în 2018

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nicio problema ca ai luat bacul in 2016. Te poti inscrie in orice an. Conditia sa intri la buget este sa ai medie mare (sau sa aiba altii medie mai mica)

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca poti, sunt si oameni de 40 de ani care se inscriu la o facultate.

| Bondarel99 a răspuns:

Ai dreptul la un ciclu de licența, unul de masterat și unul de doctorat la buget.
Poți sa faci facultatea când vrei tu, unii s-au înscris și la 60 ani...

| Peridava a răspuns:

Poti sa te inscrii oricand. Conditia este sa ai media mare, ca sa poti intra pe locurile bugetate.

| rapp2020 a răspuns:

Ideea e sa nu ai mai mult de 24 de ani ca altfel nu mai merge sa te inscrii la buget.