| Kataklysm a întrebat:

Pe ce domeniu sa ma bag?
Audio sau Editare video?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Eu zic sa le faci pe amandoua, cu cat stii sa faci mai multe, cu atat mai bine. Mai ales ca acum esti tanar, te tine mintea sa asimilezi informatii cat mai multe si mai repede. Plus ca-ti vine cineva si-ti cere sa-i faci un proiect cu ambele componente, ii spui ca nu poti sa-i faci decat partea de video, atunci nu-ti mai lasa, cauta pe cineva sa i le faca pe amandoua, sa nu umble de colo-colo sa-si rezolve problema.

11 răspunsuri:
| Resurrection a răspuns:

Asta depinde numai si numai de tine, te bagi acolo unde crezi ca faci fata.

| Alexandru98 a răspuns:

Este alegerea ta
Nu lăsa pe nimeni să-ți aleagă viitorul pe care ar trebui să ți-l faci singur
mai informează-te și tu
spor

| ZOZOKid a răspuns:

Pe ce-ti place tie mai mult

| Kataklysm explică:

Multumesc de raspunsuri.
Dar cu fundita ce fac? worried Ca nu pot oferi decat una straight face.

| AnimeGirl3496 a răspuns:

Ambele sunt complicate. Deci iti recomand audio.

| Begnun7459 a răspuns:

Iti recomand sa alegi editare video.Acolo prinzi mult mai multa experienta si daca ai o imaginatie bogata o sa-ti iasa ceva misto.Da depinde acuma.Incepe pentru inceput cu un program de editare video mai usor cum este VideoPad Editor.Mult Noroc.

| 12789 a răspuns:

Eu zic ca este mai usor la editare video. dar depinde si de calitatile tale

| GigiBecali123321 a răspuns:

Depinde.Audio e pentru cei care nu au atata imaginatie incat sa creeze un produs video calitativ.Deci intre video si audio alege audio daca vrei ceva mai usor iar daca vrei sa faci ceva arta vizuala alege video. Oricum mie mi se pare video mai usor dar lucrez de ceva timp in domeniul asta.

| Kataklysm explică (pentru GigiBecali123321):

Mai precis pe ce program? big grin
Eu lucrez la partea video de vreo 2 ani, in After Effects.
Si la partea audio de vreo 4 luni in FL Studio.

| GigiBecali123321 a răspuns (pentru Kataklysm):

Pai am inceput pe CamtasiaStudio, apoi AfterEffects si apoi PremierePro.Am mai lucrat foarte putin si in audio cu Adobe Audition.

| Begnun7459 a răspuns (pentru Kataklysm):

Sunt multe programe.Pentru editare video.Cum ti-am spus foloseste VideoPad Editor Video si Cinema4D.