| alexionut45 a întrebat:

pentru a fi ceva in domeniul IT se poate invata si prin cursuri anume sau doar prin facultate?

Răspuns Câştigător
| IuliiMarie a răspuns:

Nu cred verisorul meu are 18 ani si el e la it, sincer e profesionist si a invatat cu timpul umbland pe calculator singur, iti spun succes!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea iti deschide mai multe drumuri, cumprinde multe materii, iar in final diploma aia va conta ceva.

de obicei cursurile de programare se axeaza pe un singur lucru iar in final diplmomele nici nu se compara cu cea de facultate

| mixxjim a răspuns:

Se fac cursuri pentru operatori introducere, validare si prelucrare date, de exemplu poti vedea aici
http://cursuridecalificare.ro/cursuri-operator-calculator.php
De analist programator http://cfm.upit.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=2
Daca dai o cautare pe google dupa curs operator calculator sau curs analist programator gasesti mai multe, sa-ti alegi in functie de zona in care locuiesti si de pret

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a fi "ceva" ce, mai precis? Te-ai gandit macar la ce vrei sa faci?

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Trebuie in primul rand sa te atraga domeniul. IT inseamna o gama foarte variata de activitati, de la IT hardware pana la IT software. Vezi ce anume te-ar interesa, apoi incepe sa te documentezi. Google si Youtube sunt punctele cele mai bune de plecare. Apoi gasesti pe internet tot felul de carti scrise de profesori universitari recunoscuti international. Posibilitatile sunt limitate doar de imaginatia si puterea ta de a invata. Cu sau fara scoala, in zilele noastre, oricine poate deveni specialist in orice - mai usor ca oricand.