| Ionut_Alin_1995_CokF a întrebat:

pot merge,, la facultatea de Automatica si calculatoare daca vin de la un profil uman? se poate recupera matematica? multumesc

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate dar este extrem de greu. La acesta facultate matematica nu se ia deloc de la 0, totul se bazeaza pe cunostintele pe care le ai dobandit in liceu, si crede ma ca lucrurile nu sunt deloc usoare la analiza matematica

| Mayar a răspuns:

In al catelea an de liceu esti, mai intai?
Nu poti, trebuie sa stii tot ce se face la mate-info : matematica -modulul 1, fizica - f1 si informatica.
La admitere ai nevoie de matematica sa o sti cum trebuie, pe parcursul anilor o sa fi toba de mate - adica se pune foarte mare accent pe matematica, dar si ep fizica. Multi au mers doar asa la noroc pentru ca era cu grila si nu au putut face fata, unii doar pentru ca nu stiau fizica.
Daca tu nu sti matematica, fizica si informatica care se face la matematica-informatica - fa-te altceva, asta nu ai cum sa te faci.
Si pentru cine face matematica si informatica e greu, doar pentru cei care fac matematica si informatica intensiv este foarte in regula.
Tu fa ce vrei, sti ce capacitati ai, poate esti un pui de Einstein, nu se stie niciodata, dar daca nu esti - ti-as recomanda sa nu mergi daca nu ai studiat matematica-informatica.
Daca eventual esti clasa a 10-a, te poti muta la profil matematica-informatica si daca faci meditwatii si recuperezi si tragi la greu, poate ai sanse. Asa ai 0 sanse.
Sper sa nu te superi sau sa ma injuri, dar asta e adevarul. Decat sa te amagesc, mai bine sa stii cum sta treaba.

| unprietenaproape a răspuns:

Conteaza si cat de timp ai la dispozitie. Daca iti place si iti doresti asta nu cred ar trebui sa renunti. Incearca sa recuperezi materia pierduta din astia doi ani invatand de pe maculatoare

Răspuns utilizator avertizat
| MaximClaudiu a răspuns:

La Autonomica si calculatoare cred ca e prea greu din moment ce vii de la uman...
Poti continua pe umane, dar nu te fa profesor. de la umane poti sa ajungi destul de usor la drept ( judecatorie / avocatura ).
Daca totusi vrei pe calculatoare si ai avut note bune la matematica cat timp ai fost pe umane, materia se poate recupera cu un profesor suplinitor sau trebuie sa inveti din greu...
eu iti urez succes.