| WsTiger a întrebat:

Se merita sa dau la scoala de subofiteri? Daca da, proba scrisa este dificila? Ce trebuie sa invat pentru aceasta, sa ma pregatesc din timp. Proba sportiva nu este o problema, la aceasta cred ca ma descurc, proba scrisa ar fi una.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca iti place viata militara, de politist, jandarm, etc (nu spui la ce scoala de subofiteri vrei).
Nu cred ca este foarte dificila. Pentru a te putea pregati cauta pe site-ul oficial al scolii unde vrei sa mergi Admiterea 2017, cam asa va fi si anul viitor sau in anul cand o sa termini liceul.

| WsTiger explică (pentru Ioandelasal):

Vreau sa dau la scoala de subofiteri Campina. Si da, imi place 'viata militara' si nu vad alta meserie care mi se potriveste, din acest motiv sunt foarte interesat sa fac tot posibilul sa am un punctaj cat mai bun la proba scrisa.

1 răspuns: