anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta. Cum pot face sa si lucrez si sa fac si facultate? Eu ma gandeam la ID si FR. Care este diferenta si ce conditii sunt pentru a face o facultate cu FR si una cu ID? Rog seriozitate. La facultatile cu ID daca aplic de exemplu in alt oras, cand o sa am examene trebuie sa ma duc in respectivul oras, dar daca aplic la o facultate cu FR cum sunt cu examenele? Nu gasesc informatiile necesare si concrete. Sper ca ma puteti ajuta. Ofer funda pentru cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Știu că la ID te duci doar la examene și atât. La FR parcă ai cursuri de obicei în weekend și se cam predă din ce am auzit și eu, cam aceeași materie ca la zi, dar mai intens într-un timp mai restrâns și mai comasat. Iar dacă mai știu eu bine, parcă la FR se cer gen și teme sau chestii de seminar, prezentări care vor conta la nota finală din examen, așa cum se întâmplă și la zi. La ID parcă nu-ți mai cer și teme și din astea și deci va conta doar ceea ce faci la examen.

Cât de treaba cu examenele dacă se dau doar la locație sau se pot da și online, nu știu ce să-ți spun. Mai întreabă.