| Octav26 a întrebat:

Sunt a 8 si as vrea sa dau la liceul militar din campulung stiti cumva in ce luna incep inscrierile? si trebuie sa merg la campulung dupa formulara de inscriere sau il pot gasi si la mine in judet. Funda pentru raspunsul bun big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| anonym012 a răspuns:

Salut! Inscrierile incep stiu eu din luna Aprilie.Te duci la centrul militar judetean(C.M.J) din judetul tau unde completezi formularul,o sa trebuiasca sa faci o verificare medicala:sange, urina, ochi, cardio, etc..La un spital militar din judetul tau.Iti mai trebuie cazier,copii legalizate etc.Apoi cu fisa medicala completa si restul actelor (te informeaza ei) completezi ultimul formular si dai dosarul tot la centrul militar judetean din judetul tau.Apoi o sa-ti dea o data cand sa mergi la Alba-Iulia sa dai examen psihologic,baza sportiva si rezistenta. Daca le-ai luat pe toate specifici ca vrei sa fii repartizat la Campulung pentru ca din cate stiu eu toti dati examenul la Alba-Iulia. Dupa ce ai facut astea dai examenul in vara si daca ei nota mare...bun venit liceu militar. Daca nu viata merge inainte,dar tine minte ai incredere in tine, nu te lua dupa altii, si la interviu, la examen in fata psihologului imbracate frumos (camasa, cravata...) si sa nu ai emotii. Daca mai vrei si alte sfaturi? Oricum mult noroc SOLDAT!winking

1 răspuns:
| MitroKta a răspuns:

Care Campulung? Ca sunt vreo 3 in toata tara.