| alexionut45 a întrebat:

sunt la profil economic si vreau sa va intreb daca iau bacul fara a face facultate unde as putea lucra?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Depinde pe ce profil din economic esti, poti lucra ca si lucraor comercial, vanzator, agent de vanzari (ai avantajul economicului), in alimentatie sau in turism sau chiar casier sau in contabilitate, de-aia spun ca depinde de profil, domenii in care, de altfel, lucreaza si absolventi de facultate pentru ca nu gasesc de lucru in domeniul in care au invatat degeaba 5 ani de zile. Ar fi foarte bine sa ai si o scoala de soferi facuta, ajuta mult sa ai carnet. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Bebe09 a răspuns:

Nu conteza ce profil ai, in ziua de azi nimeni nu te mai angajeaza fara o facultate.Gasesti de lucru pe santier, vanzator si in alte locuri unde nu-ti trebuie bacul.Parerea mea este sa te apuci de invatat si sa iei bacul, in viata nu faci nimic fara carte.