| Cryss111 a întrebat:

Salut TPU
Știe cineva după ce termini clasa a xl-a profesionala la ce clasa de seral ma pot înscrie.
Eu am făcut a lx-a la liceu apoi am intrat in clasa a x-a profesionala.
Am intrebat pe cineva si a spus ca in clasa a x-a pt ca ani de profesionala nu se pun?

Răspuns Câştigător
| BloodAndBon3 a răspuns:

Salut. Se face a X-a si a XI-a profesionala, apoi... Daca doresti sa continui liceul poti face seral incepand cu a XI-a. Practic 'pierzi' un an (repeti a XI-a), dar castigi 2 meserii happy Mi se pare ca intrarea inapoi la liceu se face pe baza notelor, dar nu sunt sigur. Profilul il alegi tu, doar sa ai media. O seara buna.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Dupa finalizarea clasei a XI-a (denumit "an de completare"), te poti inscrie in clasa a XII-a la un liceu din filiera tehnologica(care are organizate cursuri serale) urmand sa faci si clasa a XIII-a pentru finalizarea studiilor liceale si pentru a putea sustine examenul de bacalaureat.

| mgtow a răspuns:

Dupa clasa 10ª mai vin 2 de profesionala si se considera 12 clase asa vine treaba.

| Fundapls a răspuns:

Buna! Sunt profesorul Nicolaescu dar imi poti zice si domnul Nicolaescu.Te poti inscrie la unul dintre cursurile mele pe care le tin in fiecare saptamana in Piata Unirii.Toti oamenii cu sufletul curat sunt bine veniti aici, indiferent de varsta, sex sau de pozitia sociala.Lucrul pe care il avem cu totii in comun este stima si dragostea nemarginita pentru Mantuitorul nostru Iisus Hristos.

| Cryss111 explică:

Mulțumesc foarte mult tuturor! laughing)