| HELLBOY32 a întrebat:

, Voi ce in ce domeniu, ati vrea sa lucrati, dupa ce termina-ti scoala, eu chiar nu am nicio idee, ce-o sa fac, poate imi dati voi niste idei.
PS: Stiu ca nu e categoria potrivita.
Dau funda big grin

4 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Avocat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanatate-(doctor,asistent),constuctii,eu sunt fata deci(manichiura-pedichiura,coafor), vanzator comercial(lucrator in comert), sofer(taximetrist sua pe autobuze, trolebuze, microbuse). Funda?

| diaac a răspuns:

Eu am terminat scoala si sunt psiholog.
Mai lucrez si in domeniul traducerilor in diverse proiecte, cand am ocazia.
Nu te sfatuiesc totusi sa te iei dupa dorintele, aspiratiile sau carierele altora. Vezi ce profesii si joburi exista, dar in final ai grija sa decizi ceea ce este mai bine pentru tine. Fiecare are interese si abilitati diferite - ceea ce este cariera ideala pentru unul poate fi un chin pentru altul si invers.

| alinbogdann a răspuns:

Politist.