| VooDau a întrebat:

voi urma facultatea de relatii publice / comunicare si m-am gandit sa-mi iau job (poate PR specialist) in america, si parintii mi-au spus ca daca-mi voi face tatuaje nu voi fi angajat straight face, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Salut. Iti scrie un Specialist in comunicare (PR, Marketing, literatura, consiliere de imagine, event management, copywriting etc). Poti sa stai linsitit, nu exista nicio legatura intre tatuaje si incapacitatea de a-ti gasi un job in PR. Exista o groaza de consilieri de PR cu tatuaje sau freze ciudate. Totul sta aici in calitatea muncii prestate si in primul rand in CV (genul de domeniu in care educatia e improtanta dar experienta e IMPERIOS NECESARA daca doresti sa fi angajat). Mai greu insa de ajuns in USA, ai nevoie de trimitere de la o firma, ori ei nu prea angajeaza ne-absolventi proprii.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai tatuaje vizibile e posibil sa ai probleme la angajare, pentru ca la urma urmei PR e un job care presupune interactiune cu lumea zi de zi

| VooDau explică (pentru suntserios):

As fi vrut sa-mi fac doua tatuaje pe piept si doua pe ambele mici putin mai jos de incheietura, ce parere ai?

| suntserios a răspuns (pentru VooDau):

Alea de pe piept ma indoiesc ca o sa le vada careva, dar la incheietura sunt vizibile si suparatoare (dupa mine) pentru o persoana care lucreaza in PR. Oricum nu eu te angajez asa ca nu parerea mea conteaza, dar e important aspectul fizic in munca asta