| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!

Vreau sa aflu parerea DOAR de la cineva care are experienta in domeniu, a avut pe cineva... i-a placut, nu i-a placut, influente pozitive, negative.

Vreau sa-mi croiesc o cariera undeva prin politie sau armata, sunt un tip mai dur si mi-ar placea armata, insa nu stiu ce liceu trebuie abordat, sa ma duc la liceul militar, merita? Sau mi-as putea lua avant in armata si fara acest liceu?

Cum vi se pare armata? Credeti ca este o meserie de viitor? De ce? Ce riscuri implica, dar beneficii ( materiale )?

Multumesc, celor care au citit. Stima

Răspuns Câştigător
| Anonim0100 a răspuns:

Armata e un chin e groazinca dar, dar sunt si bani la mijloc adica depinde ce functie vei avea. Daca iti place du-te la liceul militar din Constanta.

Riscuri sunt multe adica cand spui armata spui deja chin si riscuri vor fi pe parcurs.

Dar e si o meserie de viitor cu un salariu pe masura!

4 răspunsuri:
| AfroBelgianu a răspuns:

Multumesc, GabrielConnoer cat si celorlalti.

| DavidOsam a răspuns:

Du-te in legiunea franceza.
Daca treci probele, o sa ai o viata frumoasa, plina de actiune + bani multi.

| mihay_8367 a răspuns:

Eu iti sugerez sa te duci pentru ca si eu am dat anul acesta la liceul militar Dimitrie Cantemir de la Breaza, am luat toate probele dar din pacate nu m-am incadrat la medie si ma gandesc sa dau si la anul viitor ori cum poti intra in armata si daca nu ai facut liceul militar, poti sa te duci direct la academie dupa liceu au la scoala de subofiteri.Eu iti urez noroc si sper sa intri pentru ca pe viitor merita.BAFTA

| AfroBelgianu a răspuns (pentru mihay_8367):

Iti multumesc, mihay. Bafta si tie.