| Monroe2017 a întrebat:

Vreau sa dau la Academia Militara Sibiu anul acesta mai exact la facultatea de stiinte militare.As vrea sa stiu ce carti sa cumpar ca sa invat pentru probele scrise la romana si engleza.Cam in ce fel ar trebui sa ma pregatesc astfel incat sa iau examenele.Si desigur si parerea voastra in legatura cu aceasta academie.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic faptul ca daca inveti cartile de liceu este de ajuns. Eu am dat examen din alte materii dar n-am invatat nimic in plus fata de cartile din liceu. Cat despre meserie, ce sa-ti spun? Sunt pensionar dar daca asi avea mintea de acum si tineretea de atunci asi lua-o de la capat.