| Anonim420420 a întrebat:

Vreau sa dau la Scoala de subofiteri (CAMPINA), inttebarile mele sunt : cat trebuie sa iau la bac? Mai sunt si alte probe sau examene suplimentare? Ce pot sa ies dupa ce absolvesc? Si cat voi castiga la inceput? Si pana la cat ar putea urca salariul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti voi raspunde pe rand la intrebari.
1.Media la bac nu conteaza decat la departajare(daca tu si alt concurent veti lua aceeasi medie, putin probabil). Prin urmare, trebuie doar sa ai diploma de bac
2.Bineinteles ca sunt si alte probe: probele sportive(eliminatorii), psihologice si probele teoretice de romana(doar gramatica) si engleza.
3. Dupa ce vei absolvi, vei fi agent de politie(primul grad)
4.Salariul nu e bine definit, depinde foarte mult de functia pe care o vei avea, sunt agenti care iau si minimul pe economie, sunt agenti care iau si 4000 de lei(si mai mult). La inceput, vei avea in jur de 2000-2500 de lei(de regula), urmand ca pe parcurs sa ajungi undeva la 3000+ de lei(cam asta e media, acum depinde).