| Bogdan0203 a întrebat:

Vreau sa ma angajez si eu in magazine de haine dar ca si colaborator si sa fiu platit pe ora. Tin sa mentionez ca am 17 ani si nu am mai lucrat in domeniu dar vreau sa imi fac singur banii. Stiti cateva firme care se ocupa cu asa ceva? Sau alte joburi pe care pot sa le fac
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stim din ce localitate esti, dar
Mergi "din usa-n usa" la firmele din zona unde locuiesti si le intrebi, daca te angajeaza pe perioada vacantei de vara. Prioritate au firmele care se ocupa de restaurante-turism, dar si cele din constructii etc.

| Bogdan0203 explică (pentru Bula):

Sunt din Bucuresti. Prefer sa fiu platit pe ora si sa lucrez in magazinele de haine. Am lucrat ca ospatar dar este un program prea dificil pentru mine. Am fost din magazin in magazin in toate mall urile din Bucuresti si nu am gasit undeva unde sa angajeze minori insa am intalnit un baiat intr-un magazin care m-a auzit cand vorbeam cu un angajat si mi-a spus baiatul respectiv ca cel mai bine este sa lucrez printr-o firma. Multumesc oricum

| Bula a răspuns (pentru Bogdan0203):

Incearca, pe rand, la magazine de haine, inclusiv la cele de second hand. Poate vei avea noroc.
Succes!