| AndradaValentina95 a întrebat:

Vreau sa urmez un curs de Inspector Resurse Umane, cu ce ma poate ajuta acest curs daca il urmez? Ma pot angaja undeva daca il urmez? Ce beneficii as avea de pe urma acestui curs? Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru pozitia de Inspector de resurse umane, trebuie sa faci o facultate de psihologie!

Da, te poti angaja la orice firma care are nevoie de un HR (human resurses), adica, Inspector de Resurse Umane. Pozitiile de HR sunt publicate online, in ziare sau la agentiile de recrutare a fortei de munca.

Benefiicile sunt: salariul si placerea de a lucra cu oamenii!