| Bianca2000bianca2000 a întrebat:

Vreau și eu să vă pun o întrebare. Îmi place fotbalul și aș vrea să urmez un liceu sportiv dar după aș vrea să dau la Academia de poliție și nu știu dacă mă ajută. Ar fi bine să merg la un liceu sportiv? Sau mai bine la unul cu profil științe sociale sau mate-info? Sunt foarte dezorientată și nu știu ce alegere să fac. Vă rog ajutați-mă, vreau să devin polițistă dar am o pasiune puternică pentru fotbal. Cel mai concret și bun răspuns primește funda. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Vali215 a răspuns:

Nu contează ce liceu termini atât timp cât iei bac-ul. Poți face învăța și acasă, dar nu singură, ai nevoie de meditații. Axează-te pe materiile de bac și pe cele cerute la admiterea în poliție. Sper să reușești. Multă baftă!

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mergi linistita la un liceu sportiv, si cand ai timp invatata ce se cere pentru admitere la academie. Nu faci materie mai relevanta la celelalte, te asigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce mate-info? Stii ca admiterea e din istorie, gramatica si o limba straina, nu? Asa ca cel mai mult te-ar ajuta Filologia,
Mate info ti-ar face misiunea mult mai grea, deoarece ai avea mult de lucru la alte materii, nu la alea pentru Academie.

In orice caz, poti merge la sportiv, pentru Academie se invata acasa si la meditatii, la scoala nu faci nici macar 10% din ce se cere la admitere.
Daca nu cunosti prea multe despre Academie si admitere, spune-mi, ca te pot ajuta cu asta.

| Bianca2000bianca2000 explică (pentru anonim_4396):

Poți să-mi spui mai multe te rog?

| Bianca2000bianca2000 explică (pentru anonim_4396):

Îmi spui mai multe te rog?

| Bianca2000bianca2000 explică (pentru Vali215):

Multumesc

| Bianca2000bianca2000 explică (pentru Wr3nch):

Multumesc de raspuns, dacă aș putea aș da mai multe funda dar nu pot...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bianca2000bianca2000):

O sa-ti scriu in privat ce trebuie sa stii