| CristiBahne1998 a întrebat:

Salut trec a 9 a si vreau sa ma duc la la liceul edmond nicolau si nu-s in ce consta profilele mecanica si electrica si automatizari daca ma puteti ajuta va sunt recunoscator :*

1 răspuns:
| thr93 a răspuns:

Pai vei invata chestii despre mecanica, gen lagare, scripeti, vei face multe obiecte de astea care contin matematica. La automatizari faci mai mult chestii electronice, despre senzori, tranzistoare, relee. La automatizari e fain pentru ca atunci cand vei termina scoala vei avea atestat de tehnician mecatronist.