| coadadematura a întrebat:

Salut, urmeaza sa dau proba psihologica pentru incadrare directa la Politia de Frontiera. Imi puteti da niste sfaturi? Cum sa ma pregatesc, pe ce tip de exercitii sa ma axez etc.

Răspuns Câştigător
| VasileRapidistu13 a răspuns:

Cumpara cartea 600 de teste rapide care va stimuleaza neuronii sunt asemanatoare, dar du-te la un psiholog care pregateste pentru politie sa iti arate cum e un test iar inainte de a da bea si tu un ceai de valeriana ca sa dormi linistit inainte de examen ca eu o data l-am luat, dar o data am picat pe motiv ca n-am dormit din cauza stresului, mult succes.

4 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Acolo nu sunt intrebari pe care poti sa le inveti din carti. Singurul lucru este ca sa fi atent(a) la intrebare si sa raspunzi sincer, ca altfel te"incuie" la intrebarile de control din test.

| VasileRapidistu13 a răspuns (pentru mi25):

Trebuie sa raspunda, ce ar raspunde un om cat mai sanatos la cap, ca daca raspunde sincer si de exemplu se batea in liceu de 3 ori pe zi, n-o sa il treaca in veci.

| mi25 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

In testele psihologice nu sunt asemenea intrebari. Intrebarile din test sunt de trei tipuri: intrebari de cunoastere a persoanei respective, intrebari de verificare a raspunsurilor - daca sunt sincere sau nu - date la intrebarile de cunoastere si intrebari de umplutura, care n-au nici o relevanta, decat de a te incurca putin.
Daca