| Alloneforever a întrebat:

Vara asta vreau sa stau in București și sa ma angajez undeva, unde as putea sa ma angajez daca am 19 ani?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se știe ce va fi în vara asta, dacă vor fi deschise resturantele și în ce condiții. Și va fi mare concurență la angajare așa că patronii îi vor prefera pe localnici. La munci necalificate în construcții ai putea găsi de lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Glovo, Food Panda

| oz_1736 a răspuns:

Ospatar, ajutor de bucatar, sau depinde ce stii sa faci

| Alloneforever explică (pentru oz_1736):

Pentru ospătar nu trebuie sa fac niște cursuri?

| JicaContra a răspuns (pentru Alloneforever):

Sigur, iti trebuiesc 22 de clase nu numai 12
si facultatea de medicina de 6 ani urmati de 5 ani rezidentiat

NU TREBUIE, dar nu strica niste cursuri de calificare, insa fiind un job de relatii cu publicul, depinde si ce personalitate ai, iar cursurile de "calificare" exact asta te invata, iar treaba conteaza serios cand e vorba de bacsisuri, care iti pot si tripla salariu daca esti destul de bunwinking

| oz_1736 a răspuns (pentru Alloneforever):

Nici 10% din ospatari nu au cursuri facute. Trebuie niste analize care vor costa pana in 100 lei: coprocultura, sange si niste acte de care iti va spune seful de la restaurant. Daca nu te trimite restaurantul la un anume medic de medicina muncii, analizele le faci la orice laborator