| DragosUng23 a întrebat:

Vreau să mă angajez în armată și am probleme cu vederea, mai exact am miopie (-2, 5). Am înțeles că nu pot intra cu această dioptrie, este adevărat? Dacă da, pot să intru în cadrul armatei în alt domeniu?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, odata ce este regula ca nu poti intra in armata deloc, pentru nici o sectiune, de ce mai insisti? Tu crezi ca se fac exceptii?
Baiete, legea este lege pentru toata lumea, iar in armata este clar, regulile nu se discuta, se executa!

| BuLaNNNeL a răspuns:

Poliția si jandarmeria au restricție la aceste valori +/- 2, 5 esti picat. Armata nu stiu, e probabil sa fie la fel.