| blackeo a întrebat:

Salut, vreau sa mă duc în Franța sa lucrez și as avea următoarea întrebare: de ce acte aș avea nevoie sa pot lucra legal în Franța și cum se obțin?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta depinde de ce joburi cauti, fiindca ai nevoie de toate certificatele si diplomele de la scoala si facultate/ masterate, pe care trebuie sa le ai in original si traduse, fiind utile la CV (ca sa aplici pentru acele joburi).
Mai trebuie pus acolo si ce nivel de franceza ai, cat esti de fluent si daca poti sustine un interviu online, inainte de a te chema in Franta, la interviu pe real.