| anonim_4396 a întrebat:

Salut,vreau sa ma fac IT-ist,imi place foarte mult sa lucrez pe calculator dar nu ma descurc deloc la matematica, nu inteleg nimic, sa imi gasesc alta meserie sau ce sa fac?

7 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Daca nu te descurci la matematica e tare greu sa te faci IT-ist. ori te apuci si faci meditatii si recuperezi din urma matematica, dar e igrozitor de greu asta, ori iti alegi ce meserie vrei tu ca daca faci o facultate oricum o sa lucrezi pe calculator, azi mai sunt foarte putine meserii care sa se faca fara calculator

| AN0NIN a răspuns (pentru mixxjim):

O sa vad eu inca is mic

| mixxjim a răspuns (pentru AN0NIN):

De-asta ti-am si spus de varianta cu meditatiile la mate, e foarte greu dar e inca posibil. poti sa incerci, daca nu merge te indrepti catre altceva happy

| Flaviucu a răspuns:

Asa eram si eu, nu stiam de unde sa incep. Cati ani ai? Esti la liceu? Daca nu incearca sa mergi la un liceu cu profil de mate info, desi nu inveti foarte multe acolo. Ca sa devii un programator trebuie sa stii cu ce se mananca un program. Mai multi pasi gasesti aici http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=549532

| AN0NIN a răspuns (pentru Flaviucu):

Am 14 ani si is in a 8 straight face

| Flaviucu a răspuns (pentru AN0NIN):

Eee mai ai timp. Apropo iti trebuie si engleza.

| cozo a răspuns:

Pai nu iti trebuie mate mulat la IT.Iti sugerez sa nu iti gasesti alta meserie