| BlueFeeling a întrebat:

Buna happy. Sunt in clasa a 8 - a la o scoala de Arte [ DESEN ]. Inca de la gradinita am fost la Arte, dar nu stiu la ce liceu sa dau. Mama mi-a pus restrictii sa ma duc ori la liceu cu sectie de Arhitectura, ori cu sectie de " Medicina ". Pai cu Matematica ma inteleg, iar Biologia imi place, desi nu prea invat la ea... Dar cu Chimia nu ma descurc deloc happy. In schimb imi place Engleza, iar restul materiilor... Cred ca imi plac toate cat de cat, profesorii mai putin. Oricum, eu stiu ca am de ales dintre acestea, dar consider ca e mult mai important sa ma duc la un liceu de unde sa ies ceva ce chiar sa-mi placa happy. Dar nu stiu ce thinking! Imi puteti spune va rog ce liceu mi-ati recomanda [ sau / si ce meserie ]? Va rog! Si nu, nu stiu ce vreau sa devin :-s!

3 răspunsuri:
| a55yummy a răspuns:

Du-te la Arhitectura! Daca esti talentata la desen si stii si matematica e perfect! Se castiga bine din astawinking bafta

| Lunaris14 a răspuns:

Am vazut din intamplare intrebarea ta si sa stii ca si eu is la liceul de arte dar sectia muzica apropo daca iti place biologia si matematica poti sa dai la medicina dar iti trebuie un pic de chimie vezi oricum eu is pe a 9 a
eu mam ales usor succes big grin

| Xenia10 a răspuns:

Sa inteleg ca te pricepi la matematica...atunci fate arhitect(se foloseste si matematica si desenul)ca si eu le am cu matematica si cu desenul foarte bine!