| MirelGabriel a întrebat:

Salut, vreau sa ma fac jandarm pe viitor si am citit ca dupa academie, dosarul pe care il depui pentru angajare trebuie sa contina livret militar, cum l-as putea obtine, trebuie sa fac armata?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Livretul militar trebuie depus doar de cei care au facut armata, pentru cei care n-au facut nu este obligatoriu. Nu trebuie sa faci armata.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai facut armata de la Centrul Militar Judetean. Daca nu, nu este obligatoriu. Mergi fara.