| Catalin_Alexandru_2000 a întrebat:

Salut, vreau sa stiu ceva, daca fac seralul la sfarsit imi da diploma de liceu?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Obtii aceleasi diplome ca unul care a terminat liceul la zi, respectiv diploma de absolvire a liceului si diploma de bacalaureat, bineinteles daca reusesti la examenul de bacalaureat.

| AvalohAlyn a răspuns:

Da,iti da diploma de absolvire a 13 clase(atat se fac la seral) iar daca dai bacalaureatul si il iei, iti da si diploma de bac.Iti urez succes!

| anonimg a răspuns:

Da, la sfârșitul serialului (bineînțeles în urma unui examen) vei obține diploma că ai absolvit liceul (este ca și cum ai absolvit liceul la zi).
De această diploma vei avea nevoie ca să te înscrii pentru examenul de bacalaureat. (Sau poți să nu dai examenul de bacalaureat).
Dar dacă vrei să mergi mai departe la o facultate (și te încurajez la aceasta) trebuie să dai examenul de bacalaureat.

| Elena_Roxana_1996_NE7e a răspuns:

Da iti va da diploma. Care echivalează cu 12 clase. Acuma depinde cat faci.