| danidni a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat! Am de ales intre Scoala Militara de Subifiteri de Jandarmi Dragasani sau Scoala de Agenti de Politie Campina. Si as dori sa-mi spuneti care dintre cele doua are amditerea mai grea si care are salariul mai bun? Multumesc pentru orice raspuns, dau fundita si cei care îmi raspund le urez multa sănătate si noroc in viata!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La jandarmi esti militar, au salariul mai mare dar cu mai multe restrictii. La politie esti aproape civil, cu mai putine restrictii. La politie, anul asta, s-a intrat cu 71 puncte, la jandarmi: Falticeni 62 puncte, la Dragasani cu 68.