| nutuxcristian a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce profil de liceu imi trebuie pentru a deveni steward(insotitor de bord), repet...profilul necesar pentru a deveni steward?

Răspuns Câştigător
| Ella3133 a răspuns:

Din cate stiu eu thinking trebuie profilu ala de limbi straine si facultatea tot de limbi straine thinking

9 răspunsuri:
| nutuxcristian explică:

Cum adica niciun liceu? dar trebuie o "scoala profesionala"? poti sa imi dai niste informatii mai clare, te rog?

| VladimirPutin a răspuns:

Nu-ți trebuie nici liceu

| nutuxcristian explică (pentru VladimirPutin):

Nu trebuie niciun liceu? limbi sraine etc? ...ma rog lamureste`ma si pe mine cu ce ai vrut sa zici

| VladimirPutin a răspuns (pentru nutuxcristian):

Poți învața singur o limbă străină și dacă te pricepi in ceea ce faci te vei putea angaja și fără liceu

| youmail a răspuns:

Iti trebuie un liceu de profil vezi pe la http://www.romaero.com/ trebuie sa te interesezi pe bune pentru ca aceasta e cea mai apropiata directie pentru tine spre o astfel de cariera.
1. Vezi ca sunt locuri limitate si costuri enorme.
2. Firmele din Romania (gen Tarom, Blue air etc ) se spune ca nu fac angajari de cat pe cunostinte.
3. In afara e si mai greu.
4. Daca nu te-am dezamagit deja mult succes.

cel mai precis cred ca este vorba de
iceul industrial nr. 9, Liceul industrial nr.3, Grup scolar Henri Coanda, Grup scolar de Aeronautica Henri Coanda.

http://www.admitereliceu.ro/school/show/id/10043

| nutuxcristian explică (pentru youmail):

Ai putea sa-mi dai id-ul tau de mess te rog?

| youmail a răspuns (pentru nutuxcristian):

Youmail e id-ul meu de meessenger dar mai des stau pe skype
youmailskype

| youmail a răspuns (pentru nutuxcristian):

Youmail e id-ul meu de mess dar mai des stau pe skype

youmailskype

| RoCkEr93 a răspuns:

Nu e nevoie de nici un profil anume, macar sa fii terminat liceul, ca in ziua de azi nimeni nu te mai angajeaza fara BAC