| VladyM a întrebat:

Salutare, am o curiozitate in legatura cu liceul(colegiul) militar.
Eu am luat probele sportive si psihologice dar am de dat pe 17 mai test grila la romana si matematica.
Ma descurc foarte bine la romana spun eu, adica fac testele din anii trecuti si gresesc doar un exercitiu maxim 2. Dar la mate sunt praf..adica mi se par foarte grele si ma intrebam daca la romana as lua 8-9 si la mate 4 pot intra? Si daca nu, care e nota minima cu care se intra?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti care o sa fie media de admitere din acest an, asa ca nu putem spune daca o sa intri sau nu.
Orientativ te poti uita pe site-ul oficial al liceului militar la care vrei sa mergi si o sa vezi ultima medie cu care s-a intrat anul trecut, s-ar putea sa fie apropiata si cea din acest an.

1 răspuns:
| NelsonM a răspuns:

Nu ai cum nu mai fa al doilea drum ca il facj degeaba iti trebuie toate la rom corecte si cam 15 facute la mate altfel intrarea ta e subreda rauu