| somig a întrebat:

Sunt din Suceava si m-am decis sa dau la Liceul Militar "Stefan cel Mare"(sunt clasa a 7a).As dori niste sfaturi pentru pregatirea fizica(mentionez faptul ca practic un sport) si scolara mai intensa. Problema la partea fizica este ca nu pot face numarul minim de tractiuni(8 la proba fizica).La matematica si romana ma descurc foarte bine.M-am uitat la testele grila date in anii trecuti si am reusit sa le fac corect destul de rapid.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

1. deci in primul rand felicitari pentru optiune si bafta!
2. vezi exact care sunt probele si antreneaza te dupa ore, daca nu stii, uita-te pe site-ul liceului si vezi exact cerintele
3. incepe antrenamentele de AZI ai 4 luni! in patru luni iti dublezi performantele sportive daca VREI. mai ales ca pravtici sport asta inseamna ca ai conditie fizica buna si in plus ai si vointa
fa-ti program zilnic pe ore cat inveti la mare la rom si cat te antrenezi eventual 2 ore / 2 ore / 1 ora adica cu 5 ore pe zi timp de 4 luni. si in toamna imbraci haina militara.
mult succes!
p.s. bucovinenii is ambitziosi de felul lor. asa ca ai toate sansele

| somig explică (pentru Ara997):

Multumesc frumos. as dori mai multe sfaturi daca nu te deranjeaza.

| somig explică (pentru Ara997):

Mai ai si alte sfaturi? multumesc frumos.

3 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Pps. ai 1 an si 4 luni ca esti a 7-a... cu atat mai bine