| Vale24 a întrebat:

Salutare,

Am o intrebare in legatura cu inscrierea la facultate. Eu m-am inscris la UPG Ploiesti la ingineria petrolului ( unde imi doresc sa raman ) si la Cibernetica. La ingineria petrolului sunt pe lista de asteptare, si daca se vor retrage mai multi voi putea intra si eu. La Cibernetica am loc la buget. Acum, nu stiu cum sa fac. Adica nu stiu daca se poate sa fac contractul de studiu la Cibernetica, si apoi daca intru si la petrol sa renut. Stie cineva daca se poate?
(Dau funda) happy

1 răspuns:
| rotaruia a răspuns:

Da se poate. Cel mai logic curs de acțiune este să intri la cibernetică dacă poți intra sigur. Dacă între timp te aprobă și la ingineria petrolului, foarte bine renunți la cibernetică și te muți acolo. Dar în caz că nu intri la petrol, faci la cibernetică un an și apoi te muți la petrol happy Oricum în primul an se vor face generalități și matematică la amândouă.