| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Ce fac daca sunt pe lista de așteptare la facultate? Mai am șanse de a intra? Multumesc!

6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Da nu iti face griji poti intra chiar la buget. Eu eram primul sub linie cand am intrat eu la prima facultate.
Apoi sau mai retras mai multi pentru ca dăduseră ei la mai multe facultăți si au intrat pe acolo.si pe atunci candidau 19/ pe loc
Prin 2003 era concurenta mare nu ca acum

Si eu am intrat la buget
Pt ca altii sau dus la alte facutăți

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti primul picat, atunci ai sanse, daca nu....ai sanse la anul viitor.

| proserpina22 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e adevărat. Eu mi-am depus dosarul acum 2 ani, am picat în lista de așteptare, iar după au renunțat aproape 100 și am intrat. Erau și medii mari, toți aveau 9 și eu aveam 8.75, deci orice e posibil.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu faci nimic. 2. Mai ai șanse.

| Frank51 a răspuns:

Șansele sunt proporționale cu câți sunt peste tine. Dacă peste tine sunt 80 de persoane, șansele sunt mici să intri, însă dacă sunt 10, șansele sunt foarte mari.

| Lioana a răspuns:

Daca esti pe lista de așteptare sansa ta de a intra e daca nu confirmă locul prin depunerea actelor un numar de admisi mai mare sau egal cu numarul tau de pe lista de așteptare.
Nu depinde de tine ci de cei admisi. Nu trebuie sa faci nimic deocamdată. Doar daca vei ajunge pe lista de admisi va trebui sa confirmi locul.